അജയ്‌ദേവ്‌ ഗണിന്‌ നായിക ; നിക്കോള്‍ കിഡ്‌മാന്‍ ബോളിവുഡിലേക്ക്‌?

Story Dated :January 1, 2015

സിനിമയ്‌ക്കായി പൊടിക്കുന്ന കാശിന്‌ കയ്യും കണക്കുമില്ലാതായതോടെ ഹോളിവുഡും ബോളിവുഡും തമ്മിലുള്ള അതിര്‍വരമ്പുകള്‍ ഇല്ലാതാകുകയാണോ? ബിഗ്‌ ബിയും ആഷുമെല്ലാം ഹോളിവുഡില്‍ സാന്നിദ്ധ്യമായപ്പോള്‍ ഹോളിവുഡിലെ വന്‍ നായികമാരില്‍ ഒരാളായ നിക്കോള്‍ കിഡ്‌മാന്‍ ബോളിവുഡിലേക്ക്‌ എത്തുമോ എന്ന്‌ നോക്കുകയാണ്‌ ബോളിവുഡ്‌ ആരാധകര്‍. അജയ്‌ ദേവ്‌ ഗണിന്റെ അടുത്ത ചിത്രം ശിവായ്‌ യില്‍ നിക്കോള്‍ കിഡ്‌മാന്‍ അഭിനയിച്ചേക്കും എന്ന്‌ വാര്‍ത്തകളുണ്ട്‌. ഇക്കാര്യത്തില്‍ സ്‌ഥിരീകരണം വന്നിട്ടില്ലെങ്കിലും സിനിമയിലെ ഒരു സുപ്രധാന വേഷത്തില്‍ കിഡ്‌മാനെ ഒപ്പിടുവിക്കാനുള്ള നീക്കം അജയ്‌ ദേവ്‌ ഗണിന്റെ ആള്‍ക്കാര്‍ തുടങ്ങിക്കഴിഞ്ഞതായിട്ടാണ്‌ വിവരം. ബോളിവുഡ്‌ ഇതിഹാസം ദിലീപ്‌കുമാറിന്റെ ചെറുമക്കളില്‍ ഒരാളായ സായേഷ ചിത്രത്തിലൂടെ അരങ്ങേറുമെന്നും വിവരമുണ്ട്‌.

നിക്കോളാസ്‌ കിഡ്‌മാന്‌ പുറമേ പിന്നെയും ചിത്രത്തില്‍ വിസ്‌മയങ്ങളുണ്ട്‌. നിര്‍മ്മാണവും സംവിധാനവും അജയ്‌ തന്നെ നിര്‍വ്വഹിക്കുന്ന ചിത്രം ഇന്ത്യയില്‍ ഇതുവരെ പണം ചെലവഴിക്കുന്ന ഏറ്റവും വലിയ സിനിമയായിരിക്കുമെന്നാണ്‌ വിവരം. ചിത്രത്തില്‍ ആക്ഷന്‍ ചെയ്യാന്‍ അജയ്‌ പരിഗണിക്കുന്നത്‌ ഫാസ്‌റ്റ് ആന്റ്‌ ഫ്യൂരിയസിന്റെ ആക്ഷന്‍ ഡയറക്‌ടറെ ആണെന്നും കേള്‍ക്കുന്നുണ്ട്‌.

'ഡേയ്‌സ് ഓഫ്‌ തണ്ടര്‍'. ' ഫാര്‍ ആന്റ്‌ എവേ', ' ദി അവേഴ്‌സ്', ' നയന്‍' തുടങ്ങിയ വന്‍ ചിത്രങ്ങളിലെ നായികയായ നിക്കോള്‍ ഹോളിവുഡിലെ വന്‍ നായികമാരില്‍ ഒരാളാണ്‌. കന്നഡയില്‍ വന്‍ വിജയം നേടിയ ഉപേന്ദ്ര നായകനായ ചിത്രം ശിവത്തിന്റെ ഹിന്ദി പതിപ്പാണ്‌ ശിവായ്‌. പ്രഭുദേവയുടെ ചിത്രം ആക്ഷന്‍ ജാക്‌സണാണ്‌ അജയ്‌ ദേവ്‌ ഗണിന്റേതായി അവസാനം പുറത്ത്‌ വന്ന ചിത്രം. വന്‍ ബജറ്റില്‍ ഒരുക്കിയ ചിത്രം കാര്യമായ ചലനം ഉണ്ടാക്കിയില്ല.

29 thoughts on “അജയ്‌ദേവ്‌ ഗണിന്‌ നായിക ; നിക്കോള്‍ കിഡ്‌മാന്‍ ബോളിവുഡിലേക്ക്‌?

  1. I really adore your site.. Nice colours & theme. Did you make this Web page yourself? You should reply back again as I’m planning to develop my very own personalized Web page and would adore to understand where you bought this from or just what the concept is named. Many thanks!

 1. You actually make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be actually something which I think I would never understand.
  It seems too complex and very broad for me. I am looking forward for your next
  post, I will try to get the hang of it!

  1. Hey I’m so glad I discovered your webpage, I really identified you by error, while I was researching on Askjeeve for another thing, Nevertheless I am right here now and would the same as to say many thanks a great deal to get a remarkable article and also a all round thrilling blog site (I also adore the theme/style and design), I don’t have enough time to search all of it within the minute but I’ve bookmarked it in addition to extra your RSS feeds, so Once i have enough time I are going to be back again to go through considerably more, Make sure you do sustain The nice perform

  1. Place on with this particular create-up, I really really feel this astounding web page desires a great offer additional attention. I’ll in all probability be returning to read through through far more, many thanks for the knowledge!

  2. Oh my goodness! Amazing short article dude! Thank you, Nevertheless I’m acquiring difficulties with the RSS. I don’t know why I am able to’t join it. Is there any person else owning equivalent RSS troubles? Anyone who is aware of the answer will you kindly reply? Many thanks!! oreiep.se/map4.php tabletter mot ledv?¤rk

  3. I really really like your blog site.. Incredibly great shades & concept. Did you Create This great site you? Please reply back as I’m hoping to generate my really possess blog site and want to know where you bought this from or exactly what the concept is named. Thanks!

  4. Good day There. I found your web site using msn. This really is a very perfectly created post. I will You should definitely bookmark it and return to read through additional of your handy information. Many thanks for that write-up. I will certainly return.

 2. Thanks for your personal marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you will
  be a great author. I will be sure to bookmark your blog and definitely will come
  back someday. I want to encourage yourself to continue your great writing, have a nice weekend!
  adreamoftrains best web hosting sites

 3. Pingback: keto candy girl
 4. Simply just want to say your write-up is as astounding. The clarity for your publish is just exceptional and i can suppose you’re educated Within this issue. Very well together with your authorization permit me to clutch your feed to help keep updated with forthcoming write-up. Many thanks one million and please sustain the worthwhile do the job.

 5. Many thanks to get a great submitting! I truly relished looking at it, there’s a chance you’re a terrific creator. I will usually bookmark your blog and can generally return sometime shortly. I would like to inspire you to definitely undoubtedly go on your terrific posts, Have a very nice weekend!

 6. Appreciating the commitment you put into your website and in depth information you provide.
  It’s good to come across a blog every once in a while that isn’t
  the same out of date rehashed material. Fantastic read!
  I’ve saved your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

Leave a Reply

Your email address will not be published.